Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zanarkandský stadion

Auron Vše začína Tidusovým vyprávěním. Zatím to není Tidus. Tím budete, až doběhnete k hloučku dětí a podepíšete se jim na blitzballový míč (zmáčknutím X u těch detí, budete si moci vybrat jméno. Nijak to neovlivní hru). Pak se už stačí prodrat hloučkem fanoušků (stačí se jen asi dvakrát podepsat zmáčknutím X) a doběhnout na stadion kde vás všichni očekávají. Po videosekvenci utíkejte na opačnou stranu než ostatní. Po rozhovoru s Auronem se trochu posunete v ději, který vyvrcholí bitkou na ulici. Osvojte si útočení a proklestěte si cestu zkrze potěr. Při započnutí souboje s bossem vám Auron trochu osvětlí systém overdrivů. Začněte s Auronovým a zbavte se všech menších nepřátel. Boss vám bude ubírat HP kouzlem Demi, proto ho raději co nejrychleji zlikvidujte. Po souboji si uložte hru u "save spehre" a vydejte se dál. Až začne další boj řezejte hlava nehlava :D. Po chvíly boje vam Auron Poradí, abyste zničily dopravní prostředek napravo od vás a mohly tak utéci. Tak do nej bouchejte dokud se nerozbije. Po kratké videosekvenci vás vcuce obří koule s jménem Sin.

Ruiny

Stisknutím O se potopte hlouběji ke dnu a najdete malého chlapce. Po probuzení se budete nacházet na zatopeném místě se zbytky paláců. Vydejte na pravo a v jedne ze zřícenin naleznete prozatím bezcenou sféru. U té je něco napsáno řečí, kterou zatím neovládáte. Pokračujte podél mapky na sever a na začátku dalšího obrazu si hru uložte. Po mostě utíkejte stále na západ,než se začne automaticky odvíjet filmeček zakončený soubojem nejprve s trojicí ryb a následně pak s bossem. Po souboji se nakonec Tidusovy podaří uprchnout a dostat se do velké haly jednoho z paláců. Je zde trochu zima, tak si budete muset nejdříve zatopit. Uložte si hru a pak se vydejte jižnímy dveřmy pro křesací kameny (jsou schované někde ve váze tak choďte a přitom neustale mačkejte X, Tidus je potom najde ;-)). Potom se vraďte do haly severnímy dveřmy se dostaňte na schodiště. Na jeho konci si vezměte z držáku uschlou kytku na zátop a jděte zpět do haly. Uprostřed haly je ohniště tak u něho zmáčkněte X a ono se zapálí. Po zapálení ohně se začne odehrávat další scéna, na jejímž konci bude další boss. Ani z toho to syčáka nemusíte mít strach. Normálně útočte popřípadě léčete sebe i pomáhající dívku jménem Rikku. S Rikku házejte na příšeru granáty a pokud vám dojdou ukradněte si z Klikka další pomocí "Steal".

Salvage ship

Uložte si hru a promluvte si se všemy členy posádky. Rikku vám objasní systém sfér. Znovu si s ní promluvte a vydejte se do vody na pruzkum podvodních ruin. Mapka v levém horním rohu vás navede až do samotného nitra potopených ruin.

Podvodní ruiny

Uložte si hru a pohrajte si s terminálem. Plavte za vašim doprovodem do podvodní haly a prozkoumejte její střed. Po krátké sekvenci se vraťte chodbou zpět na začátek, kde už na vás bude čekat Boss Tros (Docela se to rýmuje, co :D). V tom souboji se naučíte další příkaz, když boss obeplave sloupy a vy budete pomocí pokynů hry dát Stand By. Stejně jako předešlého bosse i tohoto zníčíte klasickou metodou útok, léčení a granáty. Po skončení souboje znovu následujte společnici až k místu označenému na mapce.

Zpět na lodi

Promluvte s rikku, která se vám konečně představí. Napravo od ukládací koule si seberte první stránku ze slovníku řeči Al Bhed. Až si znova promluvíte s Rikku, začne se odehrávat střihová scéna, v níž opět bude tidus vydán na milost a nemilost Sinu.

Besaid beach

Plavte na břeh a běžte si promluvit s kapitánem hráčů blitzballu, jmenuje se Wakka. Až budete moci znovu Tiduse ovládat, Prozkoumejte zátoky a vybrakujte truhly- hlavně nezapomeňte na Moon Crest. Znovu si promluvte s Wakkou a společně s ním se vydejte do Besaid Village. Ve vesnici si promluvte s jejími obyvateli, prozkoumejte truhly a pak vejděte do chrámu. Po rozhovoru s ceremoniářem se pokuste vyjít po schodech, ale bude vám v tom zabráněno. Vraťte se do Wakkova domu a promluvte s ním. Přijměte jeho nabídku k odpočinku a po probuzení se znovu vydejte do chrámu.

Cloister od Trials (Besaid)

Yuna Po rozhovoru s ceremoniářem a Wakkou Tidus vyběhne do malé místnosti se svítícími hieroglyfy a symbolem na vedlejší zdi. Dotkněte se symbolu a poté znaků na stěně. Otevře se tajná chodba vedoucí k místu, z nějž si vezměte Glyph Sphere. Nezapomeňte na upozornění, že vždy můžete mít u sebe pouze jednu ze sfér. Tuto pak použijte k otevření dveří o patro níže. Dotkněte se rytiny naproti podstavci a vezměte si Besaid Sphere. Tu pak vložte do díry ve stěně, která je před zatáčkou k podstavci. Na konci chodby se objeví tajná místnost s předmětem. Vezměte si zpět Destruction Sphere, vložte ji do podstavce a odsuňte ho směrem k blikajícímu bodu. Připojí se k vám Wakka a společně s ním odcestujte do sálu, kde se poprvé setkáte s dalšími budoucími členy vaši skupiny. Až budete ovládat Tiduse, vyběhněte ven z chrámu a kochejte se úžasnými animaceni spojenými s příchodem vašeho prvního sumona Valefora. Věnujte mu toto jméno a po rozhovoru s Wakkou, Yunou a znovu Wakkou a odeberte se na kutě. Druhý den po probuzení dostanete od Waky meč, který se hned vezměte (položka Equip). Po opuštění vesnice se sem vraťte a u pultu ve stanu křižáků si vezměte druhý list odkrývající tajemství řeči Al Bhed. Podle mapky se vydejte na loď čekající na pláži. Vaše cesta bude trochu znesnadněna souboji, které vás naučí mnoho nového a magii a aeonech. (doporučuji tu zůstat déle, bojovat a vylepšovat postavy poposkakovaním ve sféře bude se vám to hodit ;-))

S.S. Winne

S.S. WinneNa palubě lodi si nejdříve promluvte s Wakkou a pak se zajděte podívat do podpalubí. Po rozhovoru s obchodníkem si doběhněte do strojovny pro třetí písmenko Al Bhedské abecesy a v pokoji u savepointu kopejte do kufru Yuny tak dlouho, dokud z něj budou padat lektvary. Vraťte se na palubu a promluvte si s hráči, Wakkou, Lulu a nakonec i s Yunou. Znovu se střetnete se sinem, ale tentokrát už s ním budete bojovat. Zlikvidujte dva malé sičaky a jednoho nechte na palubě, aby nepřilétly další tři. Černou magií a Wakovým míčem bušte do Sina, který se nachází nalevo od těch malých sičáků, dokud se mu nepodaří uprchnout. Poté co se všichni oklepou z menší spršky, skočí Wakka do vody pro Tiduse, kterého zatím okusují malé rybky :D. Začne druhý souboj, který bude o trochu težší než ten předešlý, protože budete bojovat ve dvou (Pokud jste trénovaly neměl by to být problém). S Tidusem útočte a Wakku si nechávejte v záloze aby vás mohl léčit. Po zničení Sina se hra znovu začne sama odvíjet.

Kilika

Utíkejte až na západ vesnice, po obřadu vyjděte z hotelu a promluvte si s devčátkem hrajícím si v troskách budovy. Ta se zřítí, ale Tidus děvče zachrání. Jděte na jih a v hospodě si promluvte se starší sestrou děvčete. Z truhly si jako poděkování vezměte čtvrté písmeno Al Bhedů. Jděte na východ a po rozhovoru s Wakkou doběhněte do lesa na severu.

Kilika woods

Souboj v Kilika woodsTato oblast je více méně první kde si můžete pořádně vylepšit postavy a naučit je nekteré užitečné schopnosti. Také několikrát vyvolejte Valefora a nabijte ho tak aby měl plný overdrive. Až si budete myslet, že jste připraveni, uložte si hru a utíkejte na sever. Zde narazíte na bose Lorda Ochu. Hned ze začátku vyvolejte aeona Valefora a pokuste se mu ubrat co nejvíce Hpček (doporučuji použít overdrive). Až Valefor umře budete muset bojovat ručně. Yunu používejte k léčení otravy (poison), k léčení používejte Esunu, Antidote a nebo Remedy, a uzdravování a ostatního dle svého uvážení. Pokud Ochu usne, probuďte ho fyzickým útokem, nebo si začne doplňovat energii. Za chvíli by jste s ním měly být hotovi a připraveni na cestu dál. Vraťte se a uložte si hru. Pořádně les prohledejte a doběhněte až na schodiště vedoucí k chrámu. Zde si hru uložte a použijte nepřátele v lese aby Valeforovi nabyli ukazatel overdrive a k vylepšení vlastních postav. Utíkejte po schodech za Wakou a ostatními. Další z dětiček Sina na vás zaůtočí, ale tentokrát bude trochu težší. Nejlepší strategie na Geneauxe je pužít Valefgorův overdrive (Energy Ray) a zbavit se tak dvou chapadel útočících zezadu. Poté používejte Sonic Wings, dokud bude aeon schopný boje. Yunu používejte k vytváření ochrany proti vodě a uzdravování ostatních. Dokud bude příšera schovaná v brnění, budete muset použít Lulu a její Black Magic. Teprve poté budete moci útočit fyzikými útoky. Po souboji se odehraje krátký rozhovor a pak vás bude čekat už jen zbytek cesty do chrámu.

Kilika Temple

Před chrámem konverzujte s týmem soupeřů, vydejte do chrámu a uložte si hru. Poprvé se potkáte se summonerkou Donou a jejím strážcem. Po krátké konverzaci vyjděte s ostatnímy po schodech do místnosti s výtahem. Poté až všichni odejdou, teda kromě tiduse, počkejte, až výtah zase přijede. Barthello vás na něj hodí a pošle vás za ostatnímy.

Cloister of trials (Kilika)

Kilika TempleBudou vás čechat další čachry se sféramy. Nejprve vežměte Kilika Sphere a vložte ji do dveří. Ty shoří a vy si ji budete moci vzít zpět.. Ve druhé místnosti vložte kouli do severní stěny. Znovu ji vyjměte a dotkněte se glyphu. Ve třetí místnosti si vezměte ze žlábku s lávou další Kilika Sphere a stoupněte si na blikajíci bod. Vložte kouli do podstavce, který se objeví a posuňte ho na svítící bod. Objeví se další sféra, kterou vložte do dveří na schodech. Vraťte se do druhé místnosti pro Glyph Sphere a ve třetí místnosti ji vložte hned do první díry napravo. Oběví se komora s Desteruction Sphere. Tu pak vložte do otvoru pod schody. Vezměte si Red Armor a s Kilika Sphere v ruce odkráčejte po schodech dál. Promluvte si s Wakkou a pak se pokuste vejít do komnaty. Až vyjde Yuna odeberte se se zpět do chrámu, uvidíte krátkou vzpomínku na Tidusovu minulost. Stejně jako jste přišli, tak se i teď dostaňte zpět na loď.

S.S. Winne

Nejdříve si odběhněte na kapitánský můstek pro další písmeno Al Bhedů. Uložte si hru a jděte si promluvit s Yunou. Pokuste se jít za Wakkou a Lulu a vyslechněte celý jejich rozhovor . Choďte za nimi tak dlouho dokud se budou bavit. Uložte si hru a jděte na přední palubu prozkoumat míč. Budete muset mačkat šipky a X podle toho kde se zobrazují hlášky. Když to neuděláte nevadí, můžete se sem vrátit ke konci hry až získáte loď.

Luca

Město LucaZe začátku jen následujte mapku a po získání kontroly nad Tidusem se vydejte do suterénu nalevo. Za dvojicí chlápků leží sesté vydání učebnice Al Bhed. Uložte si hru a vydejte se na průzkumnou výpravu a prozkoumejte doky. Za zmínku stojí hlavně dok 5, kde naleznete dvě velmi užitečné sféry. Po průzkumu se vydejte za Yunou. V obraze, ve kterém budete moci chodit i s Yunou, se vydejte na sever a v divadle v místnosti s recepcí seberte sedmé vydání Al Bhedského slabikáře. Pak už jen sledujte šipku. Al Bhedští hráči si chtejí pojistit vítěztví a tak unesou Yunu (swině :D). Jděte na recepci, kde si rovnou uložte hru a odtud se delší cestou vydejte za Yunou. Po cestě narazíte na několik robotů, ale Lulu s Thundrem si s nima poradí. U ukládací sféry, okolo níž půjdete, si uložte hru a doběhněte na loď. Po chvíly začne souboj s bossem. Nejlepší metoda je začarovat s Tidusem Haste na Lulu, s ní pak třemi blesky nabít jeřáb stojící vedle a nakonec s nechat Tiduse, aby si s ním pohrál. Pokud to robot přežije, bude mu stačit pár ran a bude hotovo. Hra se přesune do šatny hráčů. ULOŽTE SI HRU a promluvte si s wakkou. Nyní je na vás vyhrát zápas proti týmu Lucy. Jsou dost těžcí, ale dají se porazit. Hlavně udržte první poločas s čistým štítem. Ve druhém poločase už bude tidus mít další level a bude o poznání lepší hráč s možností použít Sphere Shot nebo Jecht Shot. Ve třetí minutě druhého poločasu vrátí Tidus kapitánskou pásku zpět Wakkovi, se kterým se pokuste dovést zápas do zdárného konce. V opačném případě si načtěte pozici a zkuste to znovu. Až skončí zápas, stadion napadnou monstra, se kterým rychle zatočíte, i za pomoci tajemného Aurona (Ten vám řekne, že Sin je Tidusovo otec, avšak Tidus bude pokračovat a nakonec i Sina zníčí ;-)). Následujte mapku a u velkého a u velkého schodiště si promluvte se skupinkou a vydejte se do Djose.

Highroad

HighroadZde se poprvé setkáse se Save Sphere Lv. 2, která má tu vlastnost, že vás teleportuje na stadion v Luce, kde si budete moci zahrát Blitzball. Uložte si hru a vydejte se na sever. Seznámíte se s učencem Maechanem. Promlouvejte s každou osobou, kterou potkáte, většinou od nich dostanete nějakou užitečnou věcičku. Valeforovi nabijte Overdrive na maximum a poté si jděte promluvit se summonerkou Belgeminou stojící ve východním výběžku silnice. Utkejte se s ní v zápase sumonů 1 proti 1. Zaútočte Overdrivem hned na začátku a rány meteoritem kryjte příkazem Shield. Normální rány by měly stačit k tomu, aby se Valeforovi znovu nabil Overdrive, kterým Ifrita doděláte. Pakliže jste vyhráli, dostanete velmi slušnou odměnu a pak se můžete vydat na další cestu. Pořádně si zde namakejte postavy, aby Tidus měl alespoň speciál Delay Attack. Po vyspání se v Al Bhedském obchodě si dojděte ven promluvit s Yunou. Bude to na dlouho, zatím si můžete udělat kafčo. Až skončí rozhovor, doběhněte si znovu uložit hru. Od majitele obchodu dostanete v tuto chvíli vzácnou sféru Lv 1 Lock Sphere a Primer, který vás naučí osmé písmeno Al Bhedské abecedy. Skočte si zpět na silnici dostat Valeforův a Ifritův Overdrive na maximum a znovu si uložte hru. Jděte kousek na sever a Chocobo Eater se objeví vzápětí. Nejdříve s Wakkou oslepte příšeru Dark Attackem. Použijte Yunu k vyvolání Ifrita s nabitým Overdrivem. Použijte Ifritův Overdrive a jeho speciální útok a abyste mu ubrali co nejvíce HPček. Až Ifrit zemře, použijte Valefora a jeho Overdrive a potom jeho speciální útok. Pokud bude boss ještě naživu, použijte Tidusův Delay Attack a ubijte ho ručně nebo kouzly. Po souboji získáte možnosti jízdy na chocobovi. Pokud pojedete na zádech chocoba, nehrozí vám náhodné souboje. V obraze se zatáčkou ve tvaru U si nezapomeňte vzít devátý Al Bhed Primer ležící u kraje. Před konečným dosáhnutím cíle prozkoumejte druhou cestu vedoucí z rozcestí a pak jeďte k bráně. Dvakrát si promluvte s Donou a pak u brány prozkoumejte vůz. Až odejte, promluvte si s nedaleko stojícím vojákem a dejte mu nějaký ten Gill (pokud máte, dejte mu 10 000). Průchod dál vám zajistí Seymour (největší šmejd ve hře :D) se svou družinou.

Mushroom Rock

Chudinky Chocobove :( Hned na začátku lokace si uložte hru a vydejte se po stezkách na vrchol skály. Až narazíte na malou stezku ve tvaru škorpióního ocasu, vydejte se po ní a seberte si desáté vydání Al Bhedského slabikáře. Po příchodu do ležení si uložte hru. Za chvíli bude následovat trochu těžší souboj, do kterého se připravte tak, že Yuna i oba aeoni budou mít Overdrive na maximu a Lulu naučenou černou magii druhého stupně (tedy Wattera, Fira, Thundera a Blizara). Pak už si jen doběhněte do samotného tábora, kde následujte červenou šipku na mapce a až doběhnete k dědovi, tak s ním promluvte. A nyní začne souboj s děťátkem Sina. Tenktokrát to bude opravdu záběr, ale nemusíte se bát. Ze všeho nejdřív využijte Valefora ke zničení pařátů, jimiž se Gui kryje proti fyzickým útokům. S Auronem použijte Power Break na břicho a s Lulu zaútočte kouzly na hlavu. Tu prozatím nezničíte, proto si budete muset namísto Yuny vzít Wakku a zaútočit míčem na dálku. Této strategie se držte po celou dobu souboje a neměli byste mít žádné problémy bose zničit. Za chvíli si souboj zopakujete, ale tentokrát to nebude tak hrozné, protože vám "bohužel" :D pomůže Seymourova magie. Až skončí filmeček menším fiaskem Seymourova plánu, probudí se Tidus na pláži. Najděte v severní části pláže Gattu a promluvte s ním. Po dalších filmečcích si skočte uložit hru a promluvte si s Auronem. Řekne vám to, co už jste nejspíš tušili, že Sin je ve skutečnosti Tidusův otec Jecht. Pak vyběhněte na skálu a společně s ostatními se vydejte na cestu do Djose. Až budete míjet truhlu po levé straně, v níž jsou 2 Phoenix Downy, pozorně se dívejte napravo. Za prvním sloupem leží další číslo Al Bhedské mluvnice.

Djose Temple

Po krátké seznamce s dalším summonerem se vydejte po schodech nahoru.

Cloister of Trials (Djose)

Blesky a zase blesky! Přendejte obě koule do dveří a přejděte do další místnosti. Po obou stranách severních dveří jsou sféry, které složíte do stěny napravo. Tím se zaktivuje elektrifikující sloup. Posuňte podstavec se třetí sférou pod sloup čnící ze stropu a nabijte si tak kouli v podstavci. Tu pak vložte do otvoru napravo od dveří. Dvojici normálních sfér pak vložte po obou stranách do podstavce a vhoďte ho do díry s blesky. Přeskočte na druhou stranu a zatlačte podstavec u stěny dovnitř. Vraťte se do druhé místnosti a světlem nalevo vraťte podstavec zpět na svoje místo. Koule v něm uložené použijte v první místnosti. Nabitou sféru vložte do otvoru nalevo od dveří. Objeví se plošina, která vás odveze do dalšího patra. Zde zatlačte pět podstavců do výklenků. Otevřou se dveře na schodiště a objeví se další sloup. Destruction Sphere najdete o patro níže, když se dotknete glyphu prosvítajícího na stěně u blikajícího světla. Jako odměnu dostanete Magic Sphere. Až se znovu setkáte s příteli, promluvte s nimi. Po příchodu Dony s nimi promluvte znovu a pokuste se odejít. Ze dveří vyjde Yuna se svým novým summonem Ixionem. Ráno jděte do chrámu a v severní místnosti si promluvte se ženou dávající pozor na Yunu. Poté, co si promluvíte s ostatními, si uložte hru a vydejte se na další cestu.

Moonflow

MoonflowCesta je poměrně krátká. Kromě trojice bratrů, se kterou jste se seznámili v Djose, narazíte i na Belgemine. Nabijte Valeforovi a Ifritovi Overdrive a rozdejte si to s ní. Proti jejímu Ixionovi můžete použít oba summony, takže by vám k výhře měly stačit jen Overdrivy. Podle mapky pak dorazíte až do přístavu. Nakupte si zbraně pro Wakku a Tiduse se schopností Thunderstrike a rovnou si je vezměte do ruky. Až budete připraveni na cestu, promluvte si s chlápkem na nástupišti. Al Bhedi se znovu pokusí unést Yunu. Její vysvobození bude spočívat pouze na Tidusovi a Wakkovi. Pokud jste si vzali zbraně s elektrikou, budete to mít o něco lehčí, ale i tak si musíte dát pozor na hladinu vašich HP. Po příchodu do přístavu jděte o jeden obraz na západ a prozkoumejte "kolotoč", na kterém byste měli najít další výtisk Al Bhedské mluvnice. Podle šipky se vydejte na západ. U břehu moře narazíte na Al Bheda, ze kterého se nakonec vyklube Rikku a ukáže vám v souboji, jak otevírat truhly a používat její overdrive. Doběhněte až do Guadosalamu.

Guadosalam

FarplaneNejdřív si skočte uložit hru do hospody a pak se vydejte na průzkum. V nejzápadnějším domě naleznete truhlu se 3000. Vedle ní je třinácté vydání Al Bhed Primeru. Nakonec jděte do nejsevernějšího domu na večeři se Seymourem. Promluvte si se všemi a pak se vydejte na jihovýchodní část osady. Ve farplane si nejdříve promluvte s Wakkou pak Lulu a nakonec s Yunou. Po návratu z Farplane si u Seymourova domu promluvte s ostatními a poté se západním tunlem vydejte na pláně.

Thunder Plains

Zde není nic moc zajímavého. Nezapomeňte uskakovat před blesky pomocí X a trochu si vylepšit postavy. V první části naleznete dva svítící kameny se symbolem kaktuse, které po prozkoumaní X prohlédněte ještě jednou, ale se čtverečkem. Po rozhovoru naleznete útočište v Al Bhedském krámku, kde si nejdříve promluvte s partou a až dostanete od Rina čtrnáctý Al Bhed Sslabikář, můžete se zaběhnout podívat na Yunu. Po odpočinklu si uložte hru s vydejte se na další plámě. I zde je pár kamenů s kaktusem a hromada Apček. Mezi blesky se doklopýtáte až do lesíka.

Macalania Woods

Macalania woodsNejdřív si uložte hru a pak se po stromě vydejte dál.V jedmnom obraze narazíte na Brathella, kterry ze sebe nakonec vyžvejkne, že mu zmizela Dona. Pokračujte v cestě dokud nenarazíte na chlápka s harfou. Ke konci hry se sem vraťte a hrajte hru s chytáním motýlů. Jsou dvě. Musíte se dotknout všech modrých motýlů a vyhnout se všem červeným. Dopracujte se až k dalšímu bodu, kde si uložte hru, a postupte kousek dál. Auron vám proseká cestu, po které se dosdtanete k jezírku u nejž bude další boss. Ten je snad nejlehčí za celou hru. Nejprve mu s Auronem snížte fyzické a magické útoky a kouzlama ho přiměte aby čaroval jen oheň. Potom už stačí jen vyvolat Ifrita a dávat attack, popřípadě dávat fire NA SEBE. Neútočte na sliz s kouzlama akorát mu zbytečně dobíjíte HP. Po souboji bude jako tradičně trocha toho klábosení s menší citovkou a pak můžete zamířít zpět k savepointu. Cesta napravo je již otevřená. Je to zkrataka na konec lesa. Ještě v obraze s ukládací sférou naleznete patnáctý Al Bhed Primmer před zmiňovanou zkratkou (není vidět musíte mačkat X naslepo). Vydejte se na sever a před Al Bhedským domem si ze zemně seberte šestnácty Al Bhed Primmer. Uvnitř se všemy promluvte a uložte si hru. Vyjďete ven a po rozhovoru s Yunou si připravte elektrovybavení. Al Bhedé to ještě nevzdali a znouvu se pokusí Yunu unést.. Pokud máte Valefora a Ixiona v Overdrivu, stačí jen sundat negátora který blokuje kouzla a summoning. Pak uz jen dva Overdrivy a je s ním konec (Snad :D). Po souboji vás už nebude čekat žádné překvapení a snadno dojedete do chrámu. Na cestě do chrámu si nezapomeňte dostat summony do Overdrive.

Macalania Temple

Nemá pravdu?Promluvte si s Shellindou a doběhněte do malé místnosti, kde uvidíte zprávu od Jyscala. Ten zloun je tu samozdřejmně Seymour. Uložte si hru a po schodech se vydejte za Seymourem a Yunou do Cloister of Trials. Proběhněte chodbou a vstupte do sálu. Se Seymourem to bude trochu těžké pořízení. Nejdříve s Rikku dejte steal a dejte to na každého ze strážců. Až je ubijete zavolejte si Yunu a dávejte s ní ochranu proti ledu, blesku, ohni a vodě přesně v tomto pořadí. Až bude mít Seymour HP okolo 2000 vyčaruje Animu. Do Animi nebušte ručně ale dejte jí co proto Overdrivama a až opět nastoupí Seymour Začne kouzlit dvě stejná kouzla najednou. Tak Yunou dávejte obranu proti elementům a Seymourovi dejte co proto. Po zkončení boje si pojmenujte Shivu, uložte si hru a vydejte se zpět.

Cloister of Trials (Macalania)

Seběhněte dolů na ledovou plochu. Posuňte podstavec doprava a pak dozadu ke stěně. Vezměte si ze sloupu Glyph Sphere, seběhněte dolů a vložte ji do otvoru nejvíc nalevo. Nahoře z vyjeté kostky seberte Macalania Sphere a dole ji vložte do podstavce ten pak posuňte pod malý sloupek napravo. V horní části si vezměte kouli napravo a dejte jí do sloupu dole. Vezměte sféru u klouzačky a vložte jí do místa kde předtím byla Glyph Sphere. V uceleném tunelu pak šlápněte na plošinku se světýlkem a strčte do podstavce, který se oběví u vás. Z něj si pak vezměte Destruction Sphere, kterou vložte v dolní části do otvoru, od kterého vede žlábek k ukryté truhle ve které je Luck Sphere. Vraťte se k ukládací sféře a pak znovu do chodby. Vše bude tak jak bylo původně, a vy budete moci znovu aktivovat všechny tři díly mostu.

Macalania Temple

Poté, co seč vám podaří uprchnout z chrámu, nečekejte na nic a rychle utíkejte pryč. Pro jistotu si ještě uložte hru a zastavte se až u další ukládací sféry. Zneužijte jí a dostaňte Aeony do Overdrive. Po spuštění ledové cesty na vás vybafnou dva strážci s Wedigem. Nečekejte až vás zabije a sesílejte aeony dokud nezemře. Další možností je, že se zbavíte nejprve strážců, pak Wediga oslepíte a oslabíte Power Breakem. Z posledních sil Wedingo rozbije led, na kterém právě bojujete a pak se všichni propadnete dolů. Uložte si hru a postupně se všemi promluvte. Začne se odvíjet velmi zajímavá scénka, ve které si musí Tidus a ostatní připadat jak Jonáš s verlibou :D.

Oasis / Sanubia Desert

Ztraceni v pouštiUložte si hru. Zatím hrajete sami s Tidusem, ale v prvním souboji se k vám přidá i Auron a Lulu. Jděte na sever a narazíte na Wakku. Další, koho potkáte, bude kimahri a následně pak i Rikku. Teď vás bude čekat veselé bloudění po poušti. V centrální části se vydejte na skok na západ, kde prohledejte ruiny domů, v níchž by měl být další díl mluvnice- poblíž sféry na domě. Pak se vraťte na hlavní cestu a utíkejte k ukazateli na severu. Zde je další výtisk. Šipka vás nakonec dovede až do města Al Bhed.

Al Bhed Home

Rikku Poprvé a také naposledy jste v této lokaci, proto čtěte pozorně, aby jste něco nepropásly. Uložte si hru a ještě než projdete dveřmi, tak si nalovo od dveří první z trojice výtisků, jež lze najít. Vyjděte do dveří a po rozhovoru pokračujte za ostatnímy. Takto doběhněte až na rozcestí, z něhož se vydejte po schodech zpět nahoru. Vstupte do pokoje napravo, potom porazte příšeru s vybrakujte to tu. Na hádanky není těžké přijít, jen to chce trochu experimentovat. Z postele si seberte druhý zdejší výtisk a vraťte se na rozcestí. Vydejte se napravo a prozkoumejte konec chodby. Zde je poslední Al Bhed Primer v této lokaci, dohromady již 21. V místnosti vedle by vám měl vyjít číselný kód 5633 a na další truhle odpovědi Yes, Brother, Bikanel Island, a Al Bhed. Pak se vydejte na rozcestí, uložte si hru a vstupte so sveří nalevo. Seběhněte po schodech, najděte Lv4 Sphere a dvě Lv2 Sphere a projděte dalšímy dveřmi. Za chvíly se octnete na palubě létající lodi. Pohodlně se usaďte a dobře se dívejte. Bude filmeček :D

Airship

AirshipS tidusem si nejprve promluvte se všemy na můstku a hlavně nezapomeňte na Aurona a Cida. Poté se vydejte na obhlídku lodi - se všemi sai promluvte a pak se vydejte zpět na můstek. Trochu si pokláboste s lidmi a nakonec i s pilotem. Pokuste se odejít a budete napadeni hlídajícím monstrem z Bevele. Uložte si hru, vez,ěte si nějaké brnění proti poison a zaběhněte na záď kde si uložte hru a vyjeďte výtahem nahoru. Začne souboj s Bossem jehož jedinou zbraní je otrávený dech, avšak dá se mu vyhnout tak, že Tidus nebo Rikku dá příkaz Cidovy příkaz aby se vzdálil. Na dálku ho můžete uházet Wakkovým míčem a Lulionou černou magií. Pokud se někdo z prarty promění v kámen, neváhejte s použitím softu nebo příšera sochu rozbije a budete jenom ve dvou. Po souboji následuje podle mne supr video se slidama po ocelovým provaze :D.

Bevelle

Zde nejde prakticky o nic. Jenom zlikvidujte pár stráží a probojujte se k Seymourovi.

Cloister of Trials (Bevelle)

Pray!Sjeďte výtahem dolů a promluvte si se všemy o strojích v Bevelle. Po chvíli se odehraje rozhovor, po jeho skončení prozkoumejte podlahu u schodů - naleznete 22. vydání Al Bhed Primmerů. Pokud ho neseberete teď tak už nikdy. Uložte si hru a vstupte do Cloisteru. Tento je velmi matoucí (ja sem to udělal bez návodu i s otevřením truhly. Ta ovšem není důležitá pro získání Animy, ale je dobrá tak si jí vemte ;)) proto rozepíšu jednotlivé kroky na řádky. Tento návod sem převzal z jedné nejmenované stránky, je napsán stylem tykacím. Opravdu za to nemůžu :D Až se octneš na začátku chodby, potvrď start (X). Když nic neuděláš, pojedeš pořád dál a až dosáhneš konce, objevíš se znovu na začátku chodby. Pokud chceš využít křižovatku, zmáčkni (lépe podrž dokud nedojedeš na křižovatku) X když bude šipka na křižovatce ukazovat směrem, kterým se chceš vydat. Jakmile se chceš vrátit zpět do chodby, posuň podstavec zpět směrem odkud jsi přišel. S podstavcem lze manipulovat jen když je v něm strčena nějaká Sphere. - Jsi v chodbě 1. patra. Jsou tu 3 křižovatky. 1. vede vpravo, 2. vpravo a vlevo, 3. zpět. Na 2. křižovatce vlevo vem Sphere a vlož ji na stejné křižovatce vpravo. Na 1. křižovatce sjeď vpravo. Jsi ve chodbě 2. patra. Pokud jsi udělal vše dobře můžeš jet třemi směry, jinak jen rovně. Jeď rovně do 3. patra do slepé uličky, vem tam Sphere a vlož ji do podstavce. Vrať se zpět do 2. patra. Jeď vpravo (tak abys opakovaně projížděl chodbou 2. patra). V 2. patře jsou 4 křižovatky. 1. vede vlevo (zpět do 1. patra - už není třeba), vpravo (do slepého 3. patra - už taky není třeba) a rovně (budeš projíždět chodbou 2. patra). 2., 3. a 4. křižovatka vede vpravo. Jeď na 4. křižovatku a vlož tam jednu Sphere z podstavce (vytvoříš plošinu). Na 3. křižovatce vem Glyph Sphere. Jeď znovu na 4. křižovatku a za novou plošinou vlož do zdi Glyph Sphere. Jdi dál a vem si Destruction Sphere. Vrať se na 3. křižovatku a vlož zde Destruction Sphere. Ze 4. křižovatky vem Sphere (zrušíš plošinu) a jeď na 2. křižovatku. Posuň podstavec dál ve směru odkud jsi přijel. Pokud je vše dobře, na konci slepé chodby budeš přenesen k východu (zkontroluj si jestli máš 2 Sphere v podstavci!). Vyjdi schody, vyber truhlu vpravo a světlem na zemi přivolej podstavec. Vlož Sphere do zdi a posuň podstavec vlevo. Vyber truhlu a odejdi směrem vpravo.

Via Purifico

BahamutPo projití cloisteru zístáte hoooodně silného aeona Bahamuta s hned poté budete uvrženi do vězení. Po útěku si s Yunou uložte a vydejte se na západ kde natrefíte na Kimahriho. Vraťte se k uklládací sféře, uložte si hru a pokračujte dál na sever. Na jihu se dotkněte Glyphu a v chodbě směrem na sever si vyzvedněte Lulu. Pokračujte dál na sever, dokud nenarazíte na Aurona. Ješte než vstoupíte do sálu na konci chodby, Dostaňte všechny Aeony do Overdrivu a uložte si hru. Pokračujte dál a bude vás čekat souboj s Isaaru. Pokud máte silného Bahamuta tak sejměte Ifrita i Valefora, protože ho v posledním souboji nebudete moci použít. Pokud ne tak Valeforovým Overdrivem zabijte Ifrita, Shivou sejměte Valefora do kterého si budete muset ješte trochu bouchnout. Jako posledního Aeona nasadí Issaru Bahamuta. Vezměte I Ixiona a pošlete mu vzkaz se jménem Thor´s Hammer :D (pro ty co nevědí tak Thor´s Hammer je Ixionův Overdrive). Bahamut by se měl nabíjet na Megaflare, který krijte za pomocí Shieldu. A pak zaůtočte znovu s nabítým Overdrivem. Zbytek už bude snadný. A tidusem si uložte hru a připravte si zpraně s přímesí elektriky. Na podvodních příšerkách si můzete rychle naboostovat postavy. Poté se vydejte halou k další ukládací sféře. Uložte si hru a pokračujte do arény. Napadne vás další Boss se kterým snadno vyběhnete, když an něj hodíte Phoenix Down, je totiž zombie, tudíž léčení=zabíjení. Plavte dál Dokud se znovu nesetkáte s ostatnímy, bohužel i se Seymourem. Zatím se souboje nemusíte obávat. Nejdříve si uložte hru, dostaňte všechny vaše Aeony do Overdrive, znovu si uložte hru a pokračujte k druhému savepointu. Zde si hru znovu uložte a pokračujte směrem k Seymourovi. Pokud nechcete riskovat, budete muset do souboje nasadit Aeony s overdrive. Overdrive okamžitě použijte, neb vám je hned zníčí kouzlem Banish. Měly by jste s ním být hnedka hotovy. V lese se všemi promluvte, uložte si hru, slabší povahy si připraví kapesníček na sušení slziček, bude dojáček a pokračujte za Yunou :D (No co se dá dělat ja sem u toho taky bulel jak mimino :P). Po návratu k ostatním se vydejte do Calm Lands.

Calm Lands

Malboro!Tato lokace je poměrně rozsáhlá a obsahuje 4 postraní Questy, ale o těch někdy někde (možná… :D). Rovněž Zde znovu potkáte Belgeminne. V kempu si můžete uložit hru a poté se vydat na severozápad. V jednom z výběžků naleznete 23. Al Bhed Primmer a kus na východ trenéra chocobů. Dále na východ je ve skalní soutěsce dům starce, který se živý chytáním monster. Dostaňte všechny vaše summony do overdrive a až se dosyta vyřádíte na místních monstrech, zaběhněte si k trenérovi Chocobů a vemte si jednoho a vraťte se zpět na cestu odkud jste přišli. Jděte na východní výběžek kopce a zmáčkněte X u pírka na zemi. Chocobo vás vezme na stezku vedoucí k Remiem Temple. Naleznete zde u chocoba nalevo 24. díl Al Bhed mluvnice. Po návratu na pláně se vydejte na sever. Před vstupem na most se vydejte na sever. Před vstupem na most si uložte hru. Dva Guadové vás zastaví a zdrží natolik aby se sem mohl přifunět Defender X. Pošlete na něj všechny summony v overdrivu a zbytek dopáchejte kouzli. Dole naleznete Rusted Sword. Uložte si hru, nevstupujte do jeskyně tam běžte až nakonec hry, ale připravte si 300 000 gillů. Běžte zpět na most a pokračujte dál.

Mt. Gagazet

FaythsRonsové vás zastaví a budete se muste podrobit menšímu výslechu. Nakonec vás Maester Kelk pustí a popřeje vám na cestu. Uložte si hru a vyběhněte na kopec. Cestu vám zkříží Biran a Kenke, kteří mají s kimahrim nevyřízené účty. Následuje souboj ve kterém nejdříve Lancetem z vysajte všechny overdrivy co jdou a pak teprve útočte. Pokud budou oba dva protivníci na jedné straně nemá cenu útočit. Počkejte až vás obklíčí a pak na jednoho z nich zaůtočte. Až souboj zkonččí přislíbí tito dva Ronsové pomoc. A pak ser budete moci vydat do hor. Pokračujte dál až k další ukládací sféře. Zde si dostaňte Aeony do overdrive. Nyní bude docela tuhý souboj. Připravte si brnění proti zombie a vydejte se dál. Po chvíly opět narazíte na Seymoura (už se s nm potkáte jen dvakrát. Tady a v "Inside Sin" na konci hry). V tomto souboji se pořádně zapotíte a jestli jste ještě neviděly nápis Game Over, tak teď ho s největší pravděpodobností uvidíte. Jako první si dejte postavy s největší Agilitou - z těch co mají Zombie Ward. Jeden z prvních kroků které Seymour podnikne bude Lance of Atrophy, kromě ztráty HP způsobí i Zombie Proměněnou postavu rychle vyléčete kouzlem Esuna nebo předmětem Holy Watter. Další věcí co rychle udělejte je vytvoření štítu kolem vašich postav a otravte Seymoura kouzlem Bio nebo Kimahriho modrou magií Bad Breath, se kterou zároveň sešlete i silence. Snažte se likividovat oba nepřátele zároveň a šetřete si Aeony na finále. Pokud některého vyvoláte Seymour ho kouzle Banish zabije a přijdete o něj. Seymour po třetím kole bezpochyby použije Cross Cleave. Ten dává damage od 2000+ HP. Pro čaroděje a slabší jedince se jedná o smrt, ale s kouzlem Protect se škoda smrske na pár set. Kouzlo Reflect, které na sebe Seymour sešle, je předzvěstí toho, že se použije jako štít pro odražení smrtícího Flare, proto na něj použijte Dispel a nechte ho aď si sám ublíží. Po klesnutí hladiny HP na 25 000 dá Seymour hlášku, že se máte připravit na vyhlazení. Teď použijte nejsilnější Overdrivy nejsilnějších Aeonů a doufejte že ho zabijete. Až budete s tím syčákem hotovy, pokračujte dál do skal.Uložte si hru a vydejte se chodbou nalevo. Proplavte jezírkem na severní konec a Wakkovým míčem strefte rotující věz přímo do středu. Vraďte se, uložte si hru a vydejte se nahoru. Napravo jsou jenom bedny, vydejte se tedy nalevo. Proplavte dalším jezírkem a u hlavolamu pošlete postavy do následujících děr. Rikku- napravo, Tidus- nalevo a Wakka dolů. Vezměte si poklad z truhly a vraťte se zpět a znovu si uložte hru. Dostaňte všewchny vaše Aeony do overdrive. Teď pokračujte rovně a pak po dlaždicích nahoru. Následuje souboj s pěknou potvorou. No co k tomu říci. Dejte na něj bio a různá kouzla pak na něj dejte Reflect. Teď už utočte jen fyzickými útoky. Když na sebe dá curagu tak to vyléčí vás. Útočte, dávejte overdrivy s Aeonama atd. Až ho porazíte vydejte se na poslední kopec. Seberte sféru, kterou upustí Yuna a podívejte se na ní a pak můžete na výlet do Zanarkandu.

Zanarkand

V „Předměstí“ se nic důležitého neodehraje, jen znovu shlédněte animaci, kterou jste už viděli minimálně desetkrát. Potom si můžete uložit hru a vydat se pro Finálního Aeona.

Zanarkand Dome

Zdejší monstra jsou ve většině případech zombie, takže Yunin Life je ideální. Využijte toho a okrádejte Mnichy. Když budete mít štěstí ukradnete Purifing Salt. Z toho se vyrábí no-encounter zbraň. Také si nabijte všechny vaše Aeony. Po sekvenci kde uvidíte Seymoura jako malého chlapce s jeho matkou, se vydejte na západ. Až dorazíte k ukládací sféře uložte si hru a pokračujte až k místu kde uvidíte trojici vcházející do finálního cloisteru. Uložte si hru a pokračujte po jejich stopách.

Cloister of Trials (Zanarkand)

Really last Champer?U tohoto cloistru budete mít pocit jako že hrajete tetris. V každé místnosti složte znaky podle vzoru na obrazovce. Když už nebudete vědět jak dál, jděte k obrazovce a zmáčkněte X. Až to doděláte tak musíte zmáčknout X u každého podstavce, pak přejít vedle a složit to. Takhle to jde u čtyř ze šesti podstavců. Zbývající dva musíte aktivovat tak, že z vedlejší místnosti vezmete vedle obrazovky sféru a v první místnosti ji dejte do podstavce a zasuňte ho. Vedle sestavte tetris. To samé udělejte i s druhým podstavcem. Destrukční sféru dostanete tak, že až dostanete letadlo leťte zpět do cloisteru a musíte šlápnout na všechny bílé kostky. Uložte si hru, vemte si nějaké brnění proti Bersek a vstupte do druhé místnosti. Začne další souboj. Nejdříve rozmistěte postavy ob jedno políčko. Nyní vyvolejte Aeony s plným overdrivem a jednoduše na něj sesílejte jejich overdrivy. Až ho porazíte sjěďte běžte zpět ven, uložte si hru a doostaňte Aeony do overdrive. Vraťte se zpět a sjěďte vítahem dolů. Uložte si hru a jděte do dalšího sálu. Zde se potkáte s Yunalescou, matkou seymoura. Ta vám poodkryje kousek minulosti a objasní vám Jechtovo přemněnění na Sina. Skočte k savepointu a uložte si hru. Třem nejsilnějším postavám dejte brnění proti Zombie. Také darkproof a čarodějům Silenceproof. U ostatních vynechte obranu proti Zombie. Uložte si hru a vydejte se k Yunalesce. Souboj je rozdělen do tří částí. V prvním prakticky o nic nejde.Skutečné zlo Rubejte do Yunalescy, čarujte hastegu, používejte Holy, ale Aeony si zatím šetřete. U druhé formy s Hellbitterem nechejte zombííkovat postavy k tomu určené a s ochráňenými postavamy stáhňěte příšerce HP těsně nad nulu. NEZABÍJEJTE JI, jinak ve třetí části sešle Megadeath a všechny zabije. Vezměte do boje postavy se statusem Zombie a zabijte ji. Zombie už sou jakoby mrtví, takže jim smrt nemůže ublížít. U třetí verze používejte Aeony a všechny dostupné overdrivy. Jakmile souboj zkončí, nechoďte pryč, ale jděte po rozbitém schodišti vlevo od vchodu a v druhé místnosti si seberte truhlu se Sun crestem. Teď odejděte pryč. Bude následovat příběh, kde vám Auron ukáže co už jste asi tušily. Vyběhněte ořed chrám a zavítejtte na vaše překrásné létající plavidlo, se kterým si můžete létat po mapě jak chcete.

Loď

Po sérii rozhovorů si dvakrát promluvte se sidem. V menu mapy si vyberte Highbridge. Krom spousty dalších minuit strávených tlacháním se v Bevele nic zásadního nestane, a můžete se vrátit na loď. Zde si opět promluvte se Cidem.

Sin

SinAž se dostatečne vylepšíte tak se videjte na lokaci Sin. Uložte si hru a vyběhněte na horní palubu. Nejdříve budete muset zníčit Bossovu levou ploutev. Až je sundáte následuje pravá. Po odstřelení se rozbije hlavní dělo. Třetí souboj už bude na těle samotného Sina. Na zakukleného neřáda utočte jen když je zakuklený. Pokud ale máte silného Bahamuta který by ho sejmul jedním Megaflare, nevidím důvod proč ho nepoužít. Druhý z nepřátel je „Oko“ na kterého použijte stejnou strategii jako s ploutví. Po souboji si skočte uložit hru a připravte se na další souboj. V něm půjde hlavně o rychlost, takže si připravte Tiduse s Hastegou. Sina musíte porazit dříve než použije Overdrive. Sešlete hned na začátku Bahamův Megaflare a Lulin Flare. Až se sin dostane na dosah zbraní Můžete buď pokračovat v kouzlení a nebo fyzickýmy útoky. Krom ůtoku na bázi Demi vám nic nehrozí, takže se léčete, až to bude opravdu nutné. Po domluvě Sinovi se parta vydá přímo do jeho útrob.

Vně Sina

BevellePořád ještě máte možnost se vrátit. Stačí jen u savepointu dát teleport na loď a tradá pryč. Jestliže jste pevně rozhosdnuti, vydejte se cestou od lodě k ukládací sféře. Až dosáhnete savepointu. Nyní si přípravte prnění požírající elementy. Takto připraveni se vydejte po schodech na konečné střetnutí se Seymourem. Schopnost kouzlit tkví ve čtveřici kol nad ním. Pokud je k sobě natočená pouze červená barva, bude Seymour kouzlit firagu čtyřikrát za sebou. Pokud je jedno z kol natočené na žlutou barvu bude Firaga jen třikrát, ale jako čtvrté kouzlo bude Thundara. Když bouchnete do kola otočí se. Tento souboj by měl být lehký. Po souboji se vraťte dolů a uložte si hru. Po vyjití na horu se ještě dostanete do ocelového města. Až naleznete ukládací sféru, budete jhi moci zneužít , protože je to poslední možné uložení ve hře. Finální souboj je poměrně lehký, ale i tak doporučuji naučit se kouzlo Doublecast a kouzlo Flare. Ty pak naučte i Yunu má silnější magii. Jecht používa zkameňující pohled tak si na to dejte bacha. Od uklůádací sféry se vydejte na sever a vejděte do n+ěčeho co přilítne. Poslední, možná i zbytečná mezihra spočívá v nalezení 10 krystalů v podobě vajec. Vyvarujte se nárazu do špice, znamenalo by to souboj.

Braska's final Aeon, 60 000/120 000; Yu pagoda 5 různé

Popis celého souboje bez nadsázky by se vešel do malého odstavečku. Na začátku nechte Tidus dvakrát promluvit s Jechtem. Na potřetí už je to zbytečné tak radši začarujte Hastegu. Jesdtliže se chcete zaměřit na kouzla musíte se nejdříve zbavit dvojice pagod. Každá z nich má původně 5 000 HP, ale jak velkou ztrátou ho zabijete, tak velkou bude mít hladinu HP. Tzn. Že pokud použijete s Yunou doublecast a flare na kazdou z nich, měla by po chvíly, když se probere, mít 9 999 HP. Dalším flare za 9 999 HP ji znehybníte. Snadné Pokud budete chtít používat Bahamuta nebo animu, musíte nejdříve pagody znehybnit. Pokud je pagoda při vědomí, může společně s druhou dobíjet Jechtovi 3 000 HP, nebo vám může kouzlem Osmose kompletně zlikvidovat zásobu many- u kouzelníků to opravdu nepotěší. Zatímco se jeden kouzelník postará o pagody druhý se může věnovat samotnému Jechtovy. Jeho první forma je žalostně primitivní a je prakticky nemožné, aby vám zemřely všechny tři postavy naráz. Jechtův overdrive ubere jedné postavě okolo 3 000 až 4 000 HP. S druhou formou Jechta to bude o trochu těžší, protože jeho obří meč ubere všem třem postavám do 2 000 HP. Namísto Tiduse přiklusejte s Kimahriem a použijte jeho overdrive Mighty Guard a nebo na sebe sešlete protect jiným způsobem. Pokud vám poteče do bot, máte ještě možnost záchrany v podobě Aenoů. Pokud si myslíte že už všechno skončilo, mýlíte se. Ještě se budete muset vypořádat se samotným Yu Yevonem. Ten vždy posedne jednoho z vaších Aeonů a vy je jejich poražením musíte osvobodit. Nemusíte se bát, že by jste zemřeli, protože na sobě budete mít permanentně Auto-life. Po probrání výpisu Aeonů na vás zapracuje samotný bůh. Moc se s ním nepárejte a proměňte ho v zombie a hoďte na něj Phoenix Down. Teprve teďf je konec. Následuje příběh na jehož konci uvidíte nápis The End.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ff x

(mario, 26. 4. 2015 11:39)

potrebujem sa spýtať ,neviete prečo sa mi nerozbýjajú sklá a súboje sa nekonajú? chodím po krajinách normálne by sa malo rozbyt a hrať súboj Tidus len chodí a nič dakujem mail.mario.cyberdyne@gamil.com

mam dotaz

(LUkas, 7. 2. 2010 15:45)

mam dotaz k tomudle.Třem nejsilnějším postavám dejte brnění proti Zombie. nemam zadny